امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 13 April , 2024
امروز : شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ - 5 شوال 1445
شناسه خبر : 3214
  پرینتخانه » شهر و کلانشهر تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۵ | ارسال توسط :

ارائه راهکارهای عملیاتی دانش‌بنیان‌ها برای ارتقای مجتمع گردشگری صفه

به گزارش پایگاه خبری اعتدال آنلاین به گزارش خبرنگار ایمنا، سعید ساکت امروز _سه‌شنبه هجدهم بهمن_ در بازدید شرکت‌های دانش‌بنیان از مجتمع بزرگ گردشگری صفه و در نخستین هفته رویداد رقابتی هفته اصفهان هوشمند، اظهار کرد: یکی از مباحثی که در بهره‌برداری اماکن تحت پوشش شرکت توسعه سیاحتی سپاهان مورد توجه بوده، شناسایی چالش‌هایی است […]

ارائه راهکارهای عملیاتی دانش‌بنیان‌ها برای ارتقای مجتمع گردشگری صفه

به گزارش پایگاه خبری اعتدال آنلاین

به گزارش خبرنگار ایمنا، سعید ساکت امروز _سه‌شنبه هجدهم بهمن_ در بازدید شرکت‌های دانش‌بنیان از مجتمع بزرگ گردشگری صفه و در نخستین هفته رویداد رقابتی هفته اصفهان هوشمند، اظهار کرد: یکی از مباحثی که در بهره‌برداری اماکن تحت پوشش شرکت توسعه سیاحتی سپاهان مورد توجه بوده، شناسایی چالش‌هایی است که در حین بهره‌برداری با آن مواجه هستیم که تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان نسخه برتر، بهینه، علمی و عملیاتی برای مرتفع‌سازی چالش‌ها مؤثر بوده است.

وی افزود: رویداد رقابتی اصفهان هوشمند در مدت زمان یک هفته با مشارکت و برنامه‌ریزی معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری اصفهان برگزار می‌شود و طی آن مجموعه‌های دانش‌بنیان با چالش‌هایی که شرکت در عرصه‌های مختلف بهره‌برداری همچون فنی، مهندسی، محیطی و مکانیکی با آن مواجه است، آشنا شده و برای رفع آن طرح و برنامه عملیاتی طراحی و پیاده‌سازی می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان با اشاره به شعار سال تحت عنوان «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»، تصریح کرد: تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان کوتاه‌ترین، بهترین و بهینه‌ترین روشی است که می‌توانیم مشکلات شرکت را رفع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در بازدیدی که توسط نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شد، چالش‌ها به صورت محیطی، عملیاتی و عینی حضور گروه‌های متخصص دانش‌بنیان طرح شد و در تعاملی که بین مدیران و کارشناسان شرکت‌های دانش‌بنیان برقرار شد آنها با چالش‌های مجتمع بزرگ گردشگری صفه به صورت عینی و عملیاتی آشنا شدند.

ساکت تصریح کرد: مقرر شده است تا در رویدادی سه روزه نخستین رویداد رقابتی هفته اصفهان هوشمند، ضمن انجام بحث و نظر کارشناسی پیرامون چالش‌ها، در نهایت این نظرات به یک برنامه عملیاتی تبدیل شود و با توجه به روش‌هایی که مدنظر است، بتوانیم چالش‌ها را در بازه زمانی کوتاه، خلاقانه و فناورانه رفع کنیم.

به دنبال ایجاد منطقه ویژه فناوری در محدوده صفه هستیم

مهدی شایق، رئیس اداره ارتباط با صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان شهرداری اصفهان نیز اظهار کرد: در نخستین هفته از رویداد رقابتی اصفهان هوشمند، ضمن حضور گروه‌های دانش‌بنیان، چالش‌های احصاء شده مجتمع بزرگ گردشگری صفه برای شرکت‌های دانش‌بنیان ثبت نام کرده در این رویداد مطرح شد و شرکت‌ها پیرامون آن مطالعه کرده‌اند.

وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان در فرایند بازدید، در محل حضور پیدا کرده و تور فناورانه‌ای در محل وجود چالش برگزار می‌شود، شرکت‌ها مسائل و مشکلات را دیده و درک می‌کنند و در ادامه با برگزاری جلسه پرسش و پاسخ، به طور کامل با ابعاد مختلف چالش‌ها آشنا می‌شوند.

رئیس اداره ارتباط با صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان شهرداری اصفهان با بیان اینکه در ادامه این رویداد که هفته آینده برگزار می‌شود، واصل رویداد به حساب می‌آید، افراد شرکت‌کننده پیشنهادها و راهکارهای خود را ارائه می‌کنند، گفت: به دنبال ارسال آثار، محتواهای مجموعه‌های دانش‌بنیان در محل داوری می‌شود و در واقع مواردی که مورد تأیید مجموعه بهره‌بردار و شهرداری باشد، انتخاب و وارد فرایند توسعه محصول خواهیم شد.

وی با اشاره به چالش‌های شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان، خاطرنشان کرد: در این رویداد چند چالش اساسی شرکت مطرح شد که یکی از مهم‌ترین آنها شکل‌گیری صف‌های طولانی در محل‌های ارائه خدمت بود که راهکارهای هوشمندی مبتنی بر هوش مصنوعی وجود دارد که می‌تواند از بروز چنین مشکلی پیشگیری کند.

شایق افزود: یکی دیگر از چالش‌های مورد اشاره بحث تابلوهای اطلاع‌رسانی، هشداردهنده و ظرفیت‌های تبلیغاتی موجود در مجموعه است که باید بتوانیم با استفاده از فناوری جدید این امکان را فراهم کنیم تا ضمن بهره‌برداری مناسب از ظرفیت‌ها، اطلاع‌رسانی‌ها به خوبی انجام شود.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از چالش‌ها، بحث مصرف انرژی است، خاطرنشان کرد: با توجه به تجهیزاتی که در محل شرکت سپاهان استفاده می‌شود، بحث مدیریت انرژی در بخش‌های مختلف حائز اهمیت است که در این مسیر ارائه راهکارهای مؤثر برای مصرف بهینه انرژی قابل توجه است.

رئیس اداره ارتباط با صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان شهرداری اصفهان اظهار کرد: در مجتمع بزرگ گردشگری صفه امکان نصب المان‌های فناوری و خلاقانه زیادی وجود دارد، بنابراین ظرفیت‌های زیادی برای شرکت‌ها وجود دارد تا با توجه به فضایی که موجود است بتوانند المان‌های خود را ارائه کنند، در واقع به دنبال آن هستیم که فضای ارائه بسیار خوبی را برای شرکت‌ها فراهم کنیم تا بتوانند در بازه زمانی مناسب که قابل تحلیل باشد، محصول خود را ارائه کنند، به نوعی به دنبال ایجاد منطقه ویژه فناوری در محدوده صفه هستیم.

تغییر نگرش سازمان‌های بزرگ نسبت به شرکت‌های دانش‌بنیان با رویداد رقابتی هفته اصفهان هوشمند

محمد آکوچکیان، مدیرعامل مرکز کارآفرینی، فناوری نوپا و مسئول اجرایی رویداد رقابتی هفته اصفهان هوشمند، نیز اظهار کرد: نخستین برنامه اصفهان هوشمند بر اساس یک مدل تبدیل نوآوری به محصول طراحی شده که با توجه به رویکرد مثبتی که مدیریت شرکت توسعه سیاحتی سپاهان در رفع چالش‌های خود با کمک شرکت‌های دانش بنیان داشته، اولین برنامه اصفهان هوشمند در یکی از اماکن که زیر نظر مدیریت این شرکت یعنی مجتمع بزرگ گردشگری صفه انجام شده است.

وی افزود: قصد داریم که بر اساس ترکیبی از فرایندهای فنی، مهندسی با مدیریت استراتژی اقدامی انجام دهیم که چالش‌ها به شکل صحیح پردازش شده، نوآوری‌ها متناسب با آن چالش‌ها توسعه و در یک مسیر مشخص به این محصول دست یابیم.

مسئول اجرایی رویداد رقابتی هفته اصفهان هوشمند با بیان اینکه این اقدام به لحاظ زمان و هزینه بهترین خروجی ممکن را خواهد داشت، تصریح کرد: به دنبال آن ایجاد پالایش بین شرکت‌های نوآور استارتاپی که مدعی فعالیت در این حوزه بوده و توان اجرایی دارند، بوده و از سوی دیگر در حال تلاش برای تغییر نگرش سازمان‌های بزرگ برای بهره‌مندی از شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان هستیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.