شرکت رایانه گستر آگرین
۞ راه اندازی وب سایت از مرحله برنامه نویسی تا مدیریت محتوای کامل، طراحی پوستر و تولید بولتن اخبار و بریده جراید،طراحی سایت ها و پرتال های اطلاع رسانی ،طراحی لوگو و سربرگ و کارت ویزیت با مدیریت مجتبی سلگی شماره تماس:09368616816۞
Wednesday, 17 August , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۶ مرداد , ۱۴۰۱ - 20 محرم 1444
شناسه خبر : 453
  پرینتخانه » ایران, یادداشت تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹ | ارسال توسط :

بیوگرافی مصطفی فرح بخش جوان نخبه شیرازی

مصطفی فرح بخش متولد چهارم مردادماه در استان فارس شهرستان داراب او فرزند ارشد دکتر علیرضا فرح بخش از مدیران بانک کشاورزی و مدرس دانشگاه است که کاندیدای اصلاح طلب دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه داراب و زرین دشت بود که از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شد.
بیوگرافی مصطفی فرح بخش جوان نخبه شیرازی

مصطفی فرح بخش متولد چهارم مردادماه در استان فارس شهرستان داراب او فرزند ارشد دکتر علیرضا فرح بخش از مدیران بانک کشاورزی و مدرس دانشگاه است که کاندیدای اصلاح طلب دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه داراب و زرین دشت بود که از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شد.

دکتر علیرضا فرح بخش دارای دکترای تخصصی مهندسی بیوتکنولوژی گرایش خاک است. مصطفی فرح بخش چهارم مرداد ماه مصادف با ۲۰ ربیع الاول و هفته وحدت مسلمین در یک خانواده مسلمان و شیعه دیده به جهان گشود از همین رو به سبب ولادت در هفته وحدت و شب پس از میلاد پیامبر اسلام نام وی را مصطفی نهادند.

پس از میلادش پدر و مادرش او را نذر امام حسین (ع) میکنندفرزند آیت الله نسابه از روحانیون برجسته آن خطه و نزدیک به امام خمینی (ره) در گوش مصطفی اذان میگوید. مصطفی تحصیلات ابتدایی خود را در شهرستان داراب و در یک مدرسه خصوصی به پایان رساند وی در طول تحصیل از شاگردان ممتاز بود و از همان ابتدا به خاطر روحیات خاص خود برخلاف دیگر دانش آموزان با کت و شلوار به مدرسه میرفت علایق کودکی او بیشتر هنری بودند و علاوه برآن همیشه علاقمند به پزشکی بود .

زمانی که در کلاس سوم ابتدایی تحصیل میکرد زمانی که در مدرسه مراسمی به مناسبت روز دانش آموز برگزار میشد، بخشی از آن تئاتر بود،به دلیل غیبت یکی از دانش آموزان که نقش داماد را بازی میکرد، و بخاطر کت و شلوار مصطفی و همخوانی تیپیکال او با نقش داماد او را جایگزین آن نقش میکنند، برخلاف انتظار و بدون تمرین قبلی در آن نقش میدرخشد و هنرنمایی خوب او همه را به تشویق وامیدارد.

بعد از آن و در پی تشویق شدن او بخشی از دوران کودکی را مشغول یادگیری و بازیگری تئاتر میشود.مصطفی در سن یازده سالگی در سلامت کامل روح و جسم ناگهان به بیماری دیابت نوع یک مبتلا میشود او یک هفته در بیمارستان نمازی شیراز بستری میشود و از آن پس مجبور به تزریق انسولین میشود روحیه بسیار بالا و شکست ناپذیر و قدرت بدنی خوب او توانست سریعا بیماری را بپذیرد و به مبارزه با آن بپردازد ( از همین رو بعد ها از خدمت سربازی معاف شد) او در زمان بستری در بیمارستان هر روز صبح به ورزش خود با اراده محکمتری ادامه میداد و به تمام کودکان هم سن و سالش که در آن بخش به بیماری او مبتلا بودند روحیه میداد،غذایش را با آنان تقسیم میکرد و در همان کودمی مسوولیت تزریق انسولین آنهارا به عهده گرفته بود.

به سبب بیماری و استعداد بسیار خوب او در درس و هنر آنها به مرکز استان رفته و ساکن شیراز میشوند. مصطفی دوران راهنمایی را در شیراز میگذارند به دلیل امکانات بهتر و محیط بزرگتر استعداد های او ظهور و بروز پیدا میکند. او موفق به شرکت در مرحله استانی المپیاد ریاضیات میشود و با کسب رتبه عالی وارد راهی مرحله کشوری شده و پس از کسب سهمیه بین المللی خود را برای المپیاد جهانی ریاضی آماده میکند این المپیاد از طرف دانشگاه واترلو کانادا در سطح بین المللی برگزار میشد.

مصطفی از بازیگری هم غافل نشد و دور نمانددر سال دوم راهنمایی پس از شرکت در جشنواره استانی تئاتر دانش آموزی رتبه اول بازیگری در استان فارس را کسب میکند. او سال بعد در جشنواره ملی تئاتر دانش آموزی نیز موفق به کسب رتبه اول بازیگری در ایران میشود مصطفی صدای خوبی هم داشت از این تک خوان گروه سرود مدرسه شان هم میشود به همین سبب در سال سوم راهنمایی گوینده افتخاری رادیو فارس میشود و هر روز صبح یک برنامه اجرا میکند،پدرش هر روز صدای مصطفی را گوش میکرد و به محل کار میرفت.

همزمان خود را برای المپیاد بین المللی ریاضی هم آماده میکند، کمترمیخوابد، تلاشش را بیشتر میکند و در همان سال بعنوان یکی از نمایندگان ایران در این المپیاد جهانی شرکت میکند و رتبه جهانی برتر را کسب کرده و از طرف رئیس دانشگاه واترلو کانادا اقای پریتی سرتیفیکیت افتخار علمی دانشگاه را دریافت میکند.

مصطفی از چهارم ابتدایی به دلیل فن سخنوری خیلی خوب و قدرت برقراری ارتباط بالا موفق میشد هرساله با بالاترین آرا بعنوان شورای دانش آموزی انتخاب شود و همواره بعنوان رییس شورا انتخاب میشد.

این روند تا پایان دوره راهنمایی هم ادامه داشت مصطفی از اوایل دوره راهنمایی به فعالیت های اجتماعی و سیاسی نیز علاقمند شده بود او در دوران ابتدایی سودای پزشک شدن را در سر میپرورانید اما در دوران راهنمایی او قصد داشت پس از کسب رتبه های تاپ در عرصه بازیگری، بازیگر موفقی در سینمای ایران شود البته استعداد او در ریاضی و همچنین علاقه جدید او به الکترونیک یک رویای جدید مهندسی را در سر پرورش میدهد او بواسطه استادش که در خاطراتش با نام اقای احمد نادری یاد میشود وارد عرصه الکترونیک شد او از ساخت کیت های معمولی شروع کرد و در مدت کوتاهی موفق به ساخت ربات مسیریاب شد.

علاقه او به مسایل سیاسی و اجتماعی و سخنرانی اورا کم کم از این عرصه دور و به سیاست نزدیکتر میکرد او از زمان دوران راهنمایی ارتباط سیاسی خوبی را در سطح استان شروع کرده بود و بر خلاف سن و سال خیلی کم اما چهره، پختگی و فن بیان خوبش ارتباط های بسیار نزدیکی با مسولین پیدا کرده بود.

مصطفی پس از امتحان ورودی وارد یکی از دبیرستان های مطرح شیراز میشوداو بطور نسبی گرایش های سیاسی غالبی نسبت به دیگر حوزه ها پیدا کرده بود. او همان سال وارد اتحادیه انجمن های اسلامی استان فارس میشود.اتحادیه انجمن های اسلامی وظیفه نخبه پروری را به عهده دارد و هر دانش آموزی نمیتواند به راحتی وارد این مجموعه شود او در همان سال از طرف دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی استان فارس بعنوان مسوول انجمن اسلامی همان مجتمع آموزشی که در آن درس میخواند منصوب میشود.

در همان سال پس از عضویت مجدد مصطفی در شورای دانش اموزی وارد انتخابات شورای شهرستان شیراز میشود که با اکثریت آرا بعنوان نماینده دانش آموزان شهرستان شیراز انتخاب میشود.

در محرم آن سال هیات دانش آموزی راه اندازی میکند و برای اولین بار بزرگترین اجماع یک هیات دانش اموزی در یک مدرسه دیده میشود این هیات نذری هم داشت و خود دانش اموزان با حمایت مالی مصطفی و چند تن از دوستانش،با دستان خودشان خورشت قیمه میپزند مصطفی ارتباط خوبی با مسولین داشت، برای اولین بار و در این مراسم تمام قد دانش آموز ساز مداح دعوت میکند و میهمانان مصطفی هم به دعوتش لبیک میگویند.

برای اولین بار مراسم مدرسه با حضور نماینده استاندار فارس،یکی از نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی رییس اموزش و پرورش ناحیه و استان و رییس سازمان دانش آموزی حضور می‌یابند. او مدتی بعد با اینکه دانش آموز بود بعنوان مشاور ارشد رئیس آموزش پرورش ناحیه دو شیراز منصوب میشود او یک دانش آموز بود اما به بازوی اجرایی و فکری رییس اموزش و پرورش تبدیل شده بود.

فعالیت او در اتحادیه انجمن های اسلامی هم چشم گیر بود او از طرف انجمن اسلامی وارد دوره تکمیلی طرح مدیران فردا میشود.اتحادیه انجمن های اسلامی مستقیما زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری اداره میشود و نماینده رهبری در این مجموعه حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری است.

قبل از ایشان نیز آیت الله احمد جنتی نماینده رهبری در اتحادیه بودندهمواره از آن سالها حاج علی اکبری نماینده رهبری در انجمن اسلامی که اخیرا هم ایشان با حفظ سمت از طرف آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب بعنوان رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور منصوب شد.

این مجموعه در راستای تربیت مدیران توانمند هرساله نفرات محدودی را پذیرش و طی دوره تکمیلی مدیرانی تشکیلاتی و فکری را نیز پرورش میدهدمصطفی توانست در عرض چندماه وارد این طرح شود پس از پایان دوره های لازم در اتحادیه انجمن های اسلامی از طرف دبیر اتحادیه استان بعنوان عضو کادراجرایی این مجموعه در استان فارس منصوب میشود مصطفی چند ماه بعد بعنوان مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس نیز منصوب میشود.

او پله های ترقی را یکی پس از دیگری با سرعت چشمگیری طی میکرد او از هحان ابتدا اغلب تفکرات آزاد و نزدیک به اصلاح طلبی داشت و در همین راه کم کم با گروه های سیاسی آشنا میشود.

مصطفی فرح بخش یک سال بعد به تهران مهاجرت میکند و ساکن تهران میشود پیش دانشگاهی را در تهران میگذراند و با گروه های سیاسی اصلاح طلب نیز همکاری داشت او از اتحادیه انجمن های اسلامی به سبب عدم دانش آموز بودن جدا میشود و مدتی را با مطالعه میگذراند پس از مدت زمان کمی با حزب کارگزاران سازندگی همکاری میکند سپس جدا میشود.

علاقه او به پزشکی و بازیگری و مهندسی در دوران کودکی نوجوانی و استعداد او در ریاضی برخلاف تمام داشته ها مسیر خود را عوض میکن مصطفی دانشجوی رشته حقوق دانشگاه آزاد تهران میشود.

او در زمان دبیرستان بدلیل علاقه وافر به سیاست، کتب مختلفی را مطالعه میکند مصطفی مطالعات خود را با سیر کتب شهید مطهری شروع میکند و به دلیل هدف والا تمام کتب شهید مطهری را ظرف مدت کوتاهی مطالعه میکند او در ادامه سیر مطالعاتی اش کتب دکترعلی شریعتی را نیز شروع و تمام کتاب های شریعتی را مطالعه میکند.

پس از مطالعه دو سِیر مطالعاتی بسیار مهم وجه دیگری را برای ادامه روند مطالعاتی خود اغاز میکند او سفرنامه پیترو دلاواله جهانگرد ایتالیایی را مطالعه میکند پس از آن به مطالعات تخصصی از جمله مقدمه علم حقوق و حقوق اساسی و همچنین کتبی در مورد حقوق بین الملل و حقوق بشر میپردازد مصطفی یکسال بعد و پایان مطالعات قبل سیر های جدید مطالعاتی خود را آغاز میکنداو بیشتر به مباحث سیاسی علاقمند شده است پس کتب سیاسی بیشتری مطالعه میکند برخی از اثار صادق هدایت از جمله بوف کور، سه قطره خون و زنده به گور را میخواند و سفرنامه هایی از جمله ناصرخسرو و مارکوپولو را نیز مطالعه میکند،

مطالعات سیاسی او ادامه پیدا میکند و با مشورت دوستان سیاسی اش فصل نویی از خواندن را شروع میکند کتاب های جدید او برای مطالعه کتبی از جمله:

بحران های جمهوریت از هانا آرنت
مواجهه ماکیاولی و اسپینوزا نوشته فیلیپو دل لوکوزه
واقع نگری نوشته هنس روسلینگ
باراک اوباما در رویای پدر
۴۸ قانون قدرت
در باب آنارشیسم
نظم و زوال سیاسی
گاندی
(لیست کتاب های مطالعه شده در اخر منتشر میشود)
و بسیاری از کتب سیاسی را مطالعه میکند

وی همچنین به کتب تاریخی از جمله تاریخ ایران و جهان علاقه بسیار زیادی داشت که مطالعه مفصلی از آنها انجام میدهد.

نبوغ مصطفی و ذهن ایده پردازش و علاقه او به سیاست و مطالعات بسیار زیاد او در حوزه های سیاسی و تاریخی سبب شد تا در همان سن موفق به چاپ اولین مقاله آی اس آی خود در کشور استرالیا به نام ” نقش سازمان های بین المللی در مخاصم های داخلی و خارجی” چاپ کند. حالا او دانشجوی رشته حقوق دانشگاه آزاد تهران است به دلیل مطالعات خوب او در حوزه های حقوقی و سیاسی دانشجوی برتر و ممتاز و جلوتر از بقیه قرار میگیرد او بهترین نمره ها را در دانشگاه کسب میکند.

اِشراف او و علاقه به رشته ای درحال تحصیل اوست موفق میشود لیسانس خود را ظرف مدت سه سال اخذ کند.او مقاله بین المللی آی اس آی دیگری را در کشور سوئیس با عنوان ” نوستالوژی امنیت ملی در تقابل با سازگار های امنیت بین الملل” هم چاپ میکند به سبب مطالعات قابل قبول و مقالات بین المللی و تحصیل او در رشته حقوق مدتی را با مجمع جهانی صلح اسلامی همکاری میکند.

او چندی بعد برای حضور و سخنرانی در کنفرانس بین المللی حقوق بشر به ایالات‌متحده آمریکا دعوت میشود این اتفاقی نادر بود چون مصطفی، هم جوان بود و هم تجربه زیادی نداشت اما او عزم سفر میکند تمام خبرگزاری ها و جریده های ایران حضور جوان نخبه ایرانی را در این میتینگ بین المللی پوشش میدهند مصطفی فرح بخش بعنوان یک نماینده جوان از طرف جمهوری اسلامی ایران در این کنفرانس سخنرانی میکند مصطفی اعلام میکند که میخواهد در مورد حق استفاده صلح آمیز ایران از انرژی هسته ای، جنگ سوریه و نقض حقوق اولیه مردم فلسطین در نوار غزه و همچنین ترور دانشمندان هسته ای ایران به ایراد سخنرانی بپردازد.

اماچندی بعد خبر می آید مقامات آمریکایی از حضور وی در خاک ایالات متحده جلوگیری کرده اند.مصطفی درکل از منتقدین سرسخت رژیم صهیونیستی و حکومت سعودی است که اعمال آنان را ضد بشری، مخاصمانه، غاصبانه و ظالمانه میداند.او در توییتی جمله جرج بوش رییس جمهور سابق آمریکا را با تغییرات محسوسی به اوبازمیگرداند. او میگوید اقای جرج بوش اگر الان شماره عینکش را اصلاح کند میبیند که سعودی و اسرائیل محور شرارت در منطقه هستند

فعالیت های سیاسی در سطح ملی:
مصطفی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در سال ۱۳۹۲ از حامیان دکتر حسن روحانی بود او از سوی ستاد مردمی روحانی در کشور بعنوان عضو شورای مرکزی ستاد جوانان حسن روحانی در کشور منصوب میشوداو از هیچ تلاشی برای روحانی دست برنمیدارد. پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات مدتی کناره میگیرد

سپس در سال ۹۳ طی حکمی بعنوان مشاور عالی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب میشود او که به سبب نیروی جوانی اش از انرژی بسیاری برخوردار است اکثر کار های مربوط به حوزه خود را هندل میکند،ارتباط بسیار سازنده و نزدیک با نمایندگان مجلس و دیگر معاونین پارلمانی سازمان ها او را قدرتمند تر میکند طوری که خیلی از نمایندگان برای رفع و رجوع مشکلات حوزه انتخابیه شان با مصطفی مشورت میکنند.

مصطفی به سبب سابقه کاری قبلی اش در آموزش و پرورش برای رای آوری علی اصغر فانی وزیر اموزش و پرورش دولت اول روحانی تلاش های بسیاری میکند، از جمله تلاش برای جمع آوری رای نمایندگان در مجلس و همچنین مصاحبه وی تحت عنوان “تا چندسال پیش شایسته سالاری خریدنی شده بود،نمایندگان چشمان خود را باز کنند” در حمایت از فانی بر روی خروجی خبرگزاری ها قرار میگیرد.

با تشکیل شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت نهاد ریاست جمهوری به ریاست شخص رئیس جمهور وقت یعنی حسن روحانی او در این شورا حضور میابد.او مشاور شورای عالی میشود.

حالا فعالیت های او دوچندان شده بود.او نیرویی جوان و پرکار بود اما در سال ۹۴ بدلیل انتخابات مجلس و کاندیداتوری پدرش از حوزه داراب و زرین دشت استان فارس و یکی از نزدیک ترین دوستانش در حوزه شیراز فعالیت های کاری اش کمتر و فعالیت های انتخاباتی اش افزایش میابد.

پدرش دکتر علیرضا فرح بخش بدلیل خدمات بسیار شایانش در بانک کشاورزی به مردم خطه داراب و زرین دشت و همچنین خانواده بسیار گسترده محبوبیت زیادی داشت، دکتر فرح بخش از سمت مادری رگی عشیره ای دارد و از ایل بهارلو است ایل بهارلو ایلی متفرق در فلات ایران است، هم‌اکنون اکثر آن‌ها در استان فارس به‌ویژه داراب، زندگی می‌کنند سایر آنان نیز در همدان، خراسان و تهران به سر می‌برند.

بیرام خان بهارلو مشهور به خان خانان نبیره پیرعلی بیگ، سپهسالار حکومت همایون گورکانی و همچنین پرورش دهنده و صدراعظم اکبرشاه گورکانی بود، پسرش عبدالرحیم خان نیز از وزرا و بزرگان حکومت اکبرشاه بود.القصه… حمایت دولت و اصلاح طلبان از دکتر فرح بخش محبوبیت و قدرتش را دوچندان کرده بوداما بر خلاف ان چیزی که پیشبینی میشدپدر مصطفی توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد.

پیگیری های مصطفی بی نتیجه ماند و اصلاح طلبان در این حوزه چند روزی بی مهره ماندند اما یک اصلاح طلب تایید شدپدر مصطفی و جمعی از اصلاح طلبان جامانده از لیست امید حمایت کردند و با اینکه شخص دکتر فرح بخش نیامد اما با حمایت هایش نماینده لیست امید را وارد مجلس کرد.

مصطفی بدلیل خستگی بعد از انتخابات و مشکلات شخصی سپس در خردادماه سال ۱۳۹۵ از شورای عالی ایثار نهاد ریاست جمهوری نیز جدا میشود.مصطفی شش ماه بعد مجددا به عرصه بازمیگردد و اینبار در قاموس مشاور پارلمانی مجمع متخصصین ایران به مجلس بازمیگردد اما با این تفاوت که اکثریت هم حزبی های خود کخ امروز نماینده مجلس هستند در پارلمان جمهوری اسلامی همکار است.به این دلیل که مجمع متخصصین ایران معاونت پارلمانی در چارتش ندارد مصطفی بعنوان مشاور پارلمانی همان وظایف معاونت را دنبال میکند.

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و شورای شهر پنجم مصطفی مجددا فعالیت های انتخاباتی خود را آغازمیکنداو در بحث ریاست جمهوری بازهم از حامیان حسن روحانی است و اینبار به دلیل مشغله و شرایط متغیرش مسوولیتی نمیپذیرد.او به سخنران ستاد های روحانی بدل شده بود و در چند شهر و استان از جمله تهران،فارس و مرکزی برای روحانی سخنرانی میکرد.

مصطفی در انتخابات شورا هم کم کار نبود او از حامیان لیست اصلاحات شورای شهر بود به سبب دوستی و ارتباط نزدیکش با دکتر محمدجواد حق شناس بعنوان مسوول ستاد جوانان دکتر حق شناس در انتخابات شورای شهر پنجم تهران فعال میشود و تمام قد از حق شناس حمایت میکند.

مصطفی میگوید حق شناس را انسان فرهیخته،توانمند واز اصلاح طلبان واقعی ودارای ایدیولوژی میدانم و ایشان را کاملا قبول دارم.پس از پیروزی رییس جمهور مورد حمایتش و نتیجه برد ۲۱ بر ۰در شورای شهر تهران او باز هم کناره گیری کرده و به مطالعات خود میپردازدبا ایجاد طرح جدایی معاونت جوانان از وزارت ورزش در مجلس و ایجاد مجدد سازمان ملی جوانان زیر نظر رییس جمهور برخی رسانه ها شایعه میکنند که رییس جمهور دکتر حسن روحانی، مصطفی را بعنوان معاون رییس جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان در نظر گرفته که صراحتا از سمت مصطفی تکذیب میشود و بعد ها این طرح رای نمی آورد و وزارت ورزش و جوانان به قوت خود باقی است.

مصطفی در سال ۹۶ فاز جدیدی از فعالیت های رسانه ای خود را با نوشتن مقالات گوناگون در جریده های معتبر کشوری آغاز میکند در دیماه سال ۹۶ در صفحه نخست روزنامه بشارت نو برای اولین بار و بصورت رسمی طی مصاحبه مفصلی از ورزشگاه رفتن بانوان دفاع میکند و برای حضور بی دغدغه بانوان ایرانی راهکار های نو ارایه میکند.

پس از آن مقالات گوناگونی با موضوعات مختلف از جمله “اصلاحات،رفراندومی آزاد” به مشکلات و معظلات جامعه میپردازد و خواستار برگزاری همه پرسی طبق اصل ۵۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای مسایل گوناگون از جمله اقتصاد آزاد، اصلاح نظام آموزشی،ورزشگاه رفتن بانوان، حجاب و آزادی های مدنی با مساعدت و مذاکره با مراجع عظام و رهبر انقلاب و نظر مستقیم مردم میشود

مصطفی معتقد به حفظ نظام جمهوری اسلامی است که باید اصلاحات اساسی در آن ایجاد بشود او میگوید همانطور که با دستور امام خمینی (ره) قانون اساسی اصلاح شد بازهم در راستای اصلاحات این قانون بازهم به روز شود تا پاسخگوی نیاز های جامعه باشدمصطفی نیز میگوید باید روزآمد کردن اندیشه های دینی در دستور کار مقامات باشد تا بتوانیم جوانانی که از دین گریزانند را هم دریابیم.

درکل به اعتقاد مصطفی فرح بخش حفظ نظام با اصلاحات امور بهترین راه برای ادامه این روند است.
مصطفی که از سال ۱۳۹۵ با حزب اعتماد ملی همکاری میکرد در سال ۱۳۹۷ به طور رسمی بعنوان عضو حزب اعتماد ملی جمهوری اسلامی ایران در می آی

نزدیکی مصطفی به رئیس جمهور سابق ایران و رهبر جریان فکری اصلاحات یعنی حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدخاتمی و همچنین سید محمد علی ابطحی که در دولت اصلاحات معاون رییس جمهور بود و همچنین ارتباط نزدیک با سید هادی خامنه ای برادر رهبر معظم انقلاب و دبیرکل مجمع نیرو های خط امام و دکتر محمد جواد حق شناس و دیگر سیاستمداران نامی اصلاحات،رزومه او و نگاه نو وی در اندیشه اصلاحات که خوی اعتدالی نیز دارد امروز برای او در اوج جوانی به یک پایگاه اصیل اصلاح طلبی ساخته است تا بتواند صدای رسای جوانان باشد.

مصطفی در اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی بدلیل نوشتن مقالات متعدد بین المللی و دفاع از تز های گوناگون خود در راستای “نگاه نوین به ایدئولوژی نظم نوین جهانی” موفق به کسب درجه ” سطح نوبل اختصاصی اتحادیه اروپا در رشته حقوق بین الملل “میشود.

نویسنده : مجتبی سلگی | منبع خبر : پایگاه خبری تحلیلی اعتدال آنلاین
به اشتراک بگذارید
سهم آشنا سداد
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.